Výškově nastavitelné stoly


Každý někdy potřebuje koupit nový kancelářský nábytek, ať již do své kanceláře, obchodu nebo do pracovny v domě. V dnešní době jsou různé možnosti, můžeme vybírat klasický kancelářský nábytek anebo také designový nábytek, který si necháme vyrobit na míru. Kancelář je mimo jiné vizitkou firmy, proto bychom výběr neměli podceňovat.  Při výběru nábytku do kanceláře bychom měli myslet na to, aby se nám dobře pracovalo a mohli jsme se plně soustředit na práci.

Nabídka kancelářského nábytku je v současné době velká, a tak si můžeme vše vybrat zcela podle svých představ. Mezi nejdůležitější části kanceláře nebo pracovny patří zejména kvalitní kancelářský stůl a židle. V tomto článku se zaměříme na kancelářské stoly nastavitelné na míru, protože to u jakého stolu budeme sedět, je nesmírně důležité. V poslední době se staly velice populární výškově nastavitelné stoly, které si kupující velmi chválí.

Správné držení těla

Dle nejrůznějších studií bylo zjištěno, že výška židle oproti výšce stolu by měla být v tzv. optimální zóně. Optimální zóna je taková, aby člověk mohl dosáhnout na stůl bez jakéhokoli ohýbání zápěstí.

Z těchto důvodů je výška kancelářského stolu důležitým parametrem, když vybíráme kancelářský nábytek. Pokud je kancelářský stůl příliš nízký nebo naopak hodně vysoký, vede to k bolesti zad, ramen a krku. Abychom tomuto předešli a kancelářský stůl nám vydržel na dlouhou dobu, je dobré si zakoupit výškově nastavitelné stoly.

Proč zvolit výškově nastavitelný stůl

Jeho jedinečnost spočívá v tom, že každý si může zvolit, zda chce v daný moment sedět anebo stát. Celodenní stání není pro naše zdraví nic dobrého, a proto když vybíráme moderní kancelářský nábytek, který budeme dennodenně používat, je důležité zvolit to nejlepší, co trh nabízí.

Ergonomický kancelářský nábytek umožňuje zapojení různých svalů, což má blahodárný vliv na naše zdraví. Další pozitivum je to, že pokud stojíme, spálíme také více kalorií, nebudou nám otékat nohy, bolet záda a hlavně zvýšíme svojí pracovní výkonnost.

Pokud jeden stůl v kanceláři využívá během dne více lidí, je nespornou výhodou, pokud si nejen stůl, ale jakýkoli kancelářský nábytek mohou lidé nastavit podle sebe.

Výškově nastavitelné stoly lze ovládat pomocí:

  • Ručního nářadí nebo kliky
  • Plynového pístu
  • Elektromotoru

Podle toho jaký typ ovládání si zvolíme, se mění také cena. Nejdražší avšak nejpohodlnější jsou výškově nastavitelné stoly pomocí elektromotoru. Kancelářské stoly na míru, tedy ty s možností nastavení výšky, mají spousty výhod, které běžné kancelářské stoly nemají. Mezi hlavní výhody patří rychlost a jednoduchost nastavení výšky stolu.

 

 

You must be logged in to post a comment Login