Společenské a plesové šaty


Vaše míry nejsou nejideálnější a máte problém vybrat si vhodný typ šatů na vaši moletnejšiu postavu? My v postavě typu “krev a mléko” nevidíme žádný problém, právě naopak. Nabízíme vám pár typů jak svou postavičku ukázat v co nejkrásnějším světle, abyste se i vy cítili jako skutečná diva.

Dámám se širšími rameny doporučujeme sáhnout po bolerko, které je příjemně zakryje a nebudou zbytečně poutat pozornost. Bolerko působí zázračně i při postavě se silnějšími boky a úzkým dříkem. Postavu pěkně prodlouží a vyrovná rozdíly. Opatrně však při výběru krajkového bolerka. Může se stát, že vaše ruce naberou mohutnější vzhled, jaký ve skutečnosti mají. Proto doporučujeme sáhnout raději po hladkém bolerko.

Šněrovačka je skvělou volbou pro dámy s plnější postavou. Pomocí ní si totiž můžete zformovat postavu, stáhnout bříško, prsa a naopak. Pro správný způsob manipulace se šněrovačkou si podívejte námi vytvořené video. ( Jak šňůra vázačku – video ) Nebojte se s vázačkou experimentovat. Zkuste ji stáhnout na některých místech pevnější, někde slabší a vytvořte si tak správnou polohu, která nejenže bude lichotit vaší postavě, ale budete se v ní cítit příjemně a kouzelně.

I dobře vybraný opasek vám může pomoci opticky zúžit pás. Pokud i svatební šaty nedisponují páskem, můžete si v každém dobrém salonu vybrat ze široké nabídky pásek, který se vám bude líbit nejvíce. Pásky mohou být oblázkové, perličkové, momentálně jsou velmi trendy opasky s květinami. Ideální tloušťka opasku je 3 – 5 cm. Některé nevěsty dokonce sahají po barevné, vhodně vybrané stuze.

Pokud máte plnější prsa či silnější vrchní část postavy zkuste sáhnout po šatech s ramínky, příp. si dejte k šatům ramínka přidělat. V každém dobrém salonu Vám dají možnost vybrat si z různých možných variant ramínek, kterou si můžete k šatům dokoupit. S ramínky se nemusíte bát, že by se vám v dekoltu mohlo přihodí (ve víru tance) jisté faux paus. Dlouhé šaty bez ramínek mohou prsa nepěkně zdeformovat a poutat pozornost na proporce, které by měly být spíše decentní a ne poutající pohled všech přítomných. Samozřejmě iv šatech bez ramínek můžete vypadat skvěle, ale musíte přihlížet k vypracování korzetu. Každý model, každá značka má jiný střih, tvar, použitou látku. Je třeba si však dobře odzkoušet, které korzety vás nebudou tlačit, omezovat příp. deformovat prsa a pod.

Sníte o šatech, jaké nosili princezny? Zdá se vám, že při vaší postavě se tento sen nedá zrealizovat? Nemusíte mít obavy. Princeznovský vzhled šatů zaručí boubelky Áčkový střih. Plesové šaty nejsou totiž prostřižené v pase. Chcete-li sáhnout spíše po dortovém střihu, dávejte pozor na to, aby sukně nebyla příliš nařasená. Čím je sukně větší, tím by měla být méně nařasená v pase. Ideální, pokud není nařasená vůbec. Také je vhodné vyzkoušet si různé délky korzetů. Pokud sáhnete po saténové sukni, neměla by být na pásu řasená vůbec.

Pokud máte postavu ve tvaru přesýpacích hodin, nemusíte se obávat ani šatů, které lemují vaši postavu. Aby však nedošlo k deformacím, siahajte jedině po vyztužených šatech. Tenké, nedejbože krátké šaty vám zvýrazní vše, co chcete zakrýt a udělá nehezké iz toho, co je naopak na vás krásné.

You must be logged in to post a comment Login