Přírodní koupelna na horách


Zima bez sněhu, to není vůbec ono. Chladné měsíce nám dělají službu v tom, že se s radostí zdržujeme doma a vychutnáváme si každý okamžik. Na umocnění útulné atmosféry ovlivňuje i přírodní styl. Praskající dřevo a kamenem obložené stěny evokují Chalupářský životní styl.

Vzhůru na hory! Touha po pravé zimě nás obvykle vyžene na hory. Odlišný charakter místní architektury a zařízení, se kterým se ve městě setkáme jen horko-těžko. Rustikální koupelna v sobě skrývá sílu hor a něžnost laskavé přírody v dolinách. Na jedné straně působí svou skladbou mohutně, na druhé straně nás nepřestává fascinovat její nepopsatelná atmosféra.

Ráj pro vjemy Když jednou okusíme na vlastní kůži půvab horské chalupy s vybavením jak se patří, nebude se nám chtít z ní jít domů. Koupelna inspirovaná přírodou nás úžasně relaxuje. Textura dřeva nás přenese do lesa a obkladový kámen na lesní cestičku. Dámy se budou cítit jako víly a pánové jako skřítci. Jednoduché zařízení zázračně probudí naši fantazii.

Umění vytopit Vytopit místnost, jejíž stropy obsahují trámy a výška se rovná výšce stropů v historickém bytě, je výzvou i pro zkušeného chalupáře. Pokud je součástí koupelny krb, nemusíme se obávat, že bychom přišli o požadovaný komfort. K vrcholům pobytu v rustikální koupelně patří horká koupel. Místnost s výhledem na hory nám způsobí neopakovatelný zážitek.

Zákoutí a detaily Skromné osvětlení koupelnu obvykle jemně prohřeje a zároveň ji udělá přitažlivou. Koupelnové zařízení nevyžaduje mnoho kumštu. Můžeme ho zabudovat při tvorbě samotné koupelny nebo se spolehneme na samostatně stojící skříňky, pro které se najde místo. Rustikální koupelna je obvykle bohatá na různá zákoutí. Očima procházet centimetr po centimetru způsobuje potěchu.

Městská závist Jak je možné, že takové pohádkové koupelny nemáme ve městě? Do hor by zase nezapadla éterická elegance. Dřevo ve své přírodní podobě a originálních tvarech skvěle vyzní v horských chalupách, do kterých se chodíme z města několikrát do roka nabíjet. Přednost můžeme dát jednoduchým tvarem, nebo složitějším strukturám. Inspiraci zdar!

You must be logged in to post a comment Login