Připravte se na zimu a vybavte se vhodným nářadím


Ve městech  není sněhová nadílka tak vítaná jako na horách. Pokud se chcete vyhnout komplikacím, odklízejte sníh hned po napadení. Důležité je však vybavit se vhodným nářadím. S lopatami a škrabkami na sníh a led z řady GARDENA combi systém je odklízení sněhu a ledu mimořádně jednoduché. A abyste měli sníh a led vždy pod kontrolou, součástí řady combi systém je i ergonomická hliníková násada, která se hodí pro oba druhy zimního nářadí.

Lopaty na sníh z řady combi systém se vyznačují velmi lehkou a pevnou plastovou plochou (širokou buď 40, nebo 50cm), která dokonale klouže a má optimální pracovní úhel pro dosažení perfektních výsledků. Lopaty obou velikostí jsou k dispozici buď s plastovou hranou, která je velmi odolná vůči opotřebení nebo s hranou z hliníkového profilu. Plastová hrana je ideální pro nehlučné odklízení sněhu na všech typech povrchu, hlavně na nerovné zemi (například přírodní kameny a dlažba). Hliníková hrana se hodí na hladké povrchy (například beton a asfalt).

Všechny lopaty mají vysoké okraje, takže odklízení sněhu nepadá do stran. Plastová lopata je také mrazuvzdorná (do -40 ° C) a odolná vůči soli. A díky jemné textuře povrchu lopaty se můžete spolehnout, že se sníh nebude na lopatu lepit.

Kdekoliv jsou díky rozšlapání sněhu nebo ledu oblasti v okolí budov nebezpečné, výborně se uplatní nové škrabky z řady GARDENA combi systém s robustní čepelí z pružinové oceli. Led a sníh prudkými údery oškrábejte a riziko uklouznutí je pryč. Škrabky se dodávají s pracovní šířkou 15cm. Kromě sněhu a ledu je možné s nimi celoročně odstraňovat zaschlé nečistoty, jako například dehet či udusanou hlínu.

Odklízení by samozřejmě mělo být lehké a nemělo by namáhat vaše záda. To zaručuje nová ergonomická hliníková násada, která je součástí řady GARDENA combi systém. Je dlouhá 130cm a na konci má zaoblený úchop, který brání zadní ruce v klouzání, a je tedy ergonomicky dokonalá pro zimní nástroje řady combi systém. Je však možné ji snadno použít v kombinaci s kterýmkoli jiným nástrojem sady GARDENA combi systém.

You must be logged in to post a comment Login