Příjemné posezení v zimní zahradě


Co bychom dali za čerstvý vzduch ve chvíli, kdy pociťujeme jeho absenci? Zahrada, terasa nebo balkon předurčují člověka k tomu, aby se zdržoval venku ve prospěch jeho zdraví. Zahrada v zimě se sice tváří nehostinně, ale kdo projeví vůli, stává se její fanouškům.

Dvojí význam Pod zimní zahradou můžeme chápat zahradu v pravém slova smyslu, která je vystavěna různým náladám počasí a stejně se dá pod zimní zahradou představit stavba, která vypadá jako obytný skleník a tvoří součást našeho domu. Pobyt na čerstvém vzduchu to je však zcela jiná káva. V zimě se ještě nemusíme vydávat na procházky do parků a lesů, když si umíme na malou chvíli udělat pohodlí i ve vlastní zahradě.

Pozorovat život Veranda nebo terasa, která spojuje interiér s exteriérem je ideálním místem, kde můžeme umístit židli nebo křeslo s cílem relaxovat. Výhled na zahradu v klidu, kde jediný život dokládají ptáci přilétající a odlétávající z krmítka zavěšeného na stromě, by se neobešel bez toho, abychom nebyli teplo oblečeni nebo zachumlaný v hrubé dece. Popíjení horkého čaje nám více pomůže zahřát organismus.

Odolný nábytek Dřevěný zahradní nábytek sdílí náš život jako nejvěrnější přítel člověka – pes. Rád s námi vykročí i do studeného počasí, když potřebujeme vyjít ven, abychom si okysličili hlavu. Bez výčitek svědomí židli a stolek postavíme na zem, na zmrzlou trávu nebo na sněhem poprášenou zem. Plastový nábytek má výhodu v tom, že voda není jeho přirozený nepřítel. Do zahrady se budeme opakovaně vracet, zahradní nábytek necháváme na místě.

Zahrada nás s otevřenou náručí ráda přivítá i v zimě, ale nejprve to my musíme chtít.

 

You must be logged in to post a comment Login