Příjemná kuchyně: Jak se o ni přiložit ruku k dílu


Prázdný prostor je jako nepopsaný papír, který máme velkou chuť pokreslit, obarvit, zkrátka nějak osobitě označkovat. Kuchyň, srdce domácnosti, si zaslouží, abychom jí řízeně neodflákli, protože každý detail dokládá naše estetické cítění a smysl pro pohodlí.

Inovativní postupy Kromě zařízení je na kuchyni stejně důležitá atmosféra, která tvoří nezbytnou podstatu domácnosti. Otevřená dispozice nabízí možnosti uspořádat zařízení inovativním způsobem. Už nemusíme násilím dávat jídelní stůl do rozlohou malé kuchyně, když může dobře posloužit i v obývacím pokoji, aniž by nás to nějak extrémně vizuálně rušilo.

Děláme to pro nás Otevřený prostor dává prostor se kreativní seberealizovat. Při zařizování kuchyně nemáme ambice vyhrát cenu za nejkrásnější interiér, ale jde především o to, abychom se v ní dobře cítili spolu s ostatními členy domácnosti. Výběr stylu rozhodne o tom, do jaké míry budeme místo milovat a do jaké míry se mu budeme podvědomě vyhýbat. Na naše city hraje i barevnost, na které nám také záleží.

Mimo hlavní proud Při rekonstrukci kuchyně nám může způsobit mírné deprese cena za novou kuchyňskou linku. Východiskem, jak rozumně ušetřit finance, je nahrazení horní řady kuchyňské linky stylovými policemi. Ačkoliv trendy přinesou vždy něco zajímavého, co nás přirozeně osloví a zaujme, máme nevídané možnosti se pohybovat i mimo hlavní designérského proudu, aniž jsme uškodili vzhledu kuchyně.

I pro oči, i hmat Vizuální vjem někdy předčí hmatový. Při výběru zařízení naši pozornost nezapomeňme z celkového dojmu z designu přesměrovat i na kvalitu a texturu materiálů. Pokud se toužíme vyhrát se vzhledem kuchyně, dejme uznání síle detailů. Kuchyňská pracovní deska, zástěna zda úchytky vědí její atmosféru vyzvednout, ale i potopit. Někdy je méně více, pravá kreativita však nikdy nespí.

My jsme rozhodčí Strohý minimalistický styl má stejnou šanci zabodovat jako eklektický, na jehož základě si kuchyň vyskládáme po svém. Jelikož každému zvykne padnout do oka něco jiného, netroufáme si říct, která kuchyně je ta “nej” a která je horkou adeptkou na kuchyni, kterou neváháme popsat slovem příjemná či dokonce úžasná. Stylová rozmanitost dělá z kuchyně místo, které rádi s chutí budeme obdivovat.

You must be logged in to post a comment Login