Peelingy

Se sestrou máme velmi v oblibě srovnávací příspěvky na blozích, v nichž se prezentuje více výrobků stejné kategorie, mnoho jejich zvykne dělat např. Lili. Myslím, že jsou skvělou příležitostí udělat (a přečíst si) více recenzí v jednom článku a vytvořit si menší přehled o tom, co koupit a co raději nekupovat. Jelikož se sestrou bydlíme spolu, začíná se nám kosmetika celkem hromadit, takže nám napadlo, že bychom pro vás pár podobných příspěvků připravili v rámci nové rubriky Battle of …, tedy “soubojů” různých produktů. Dnes začneme peeling.

Adepti jsou tři klasické peelingy + jeden čisticí gel s exfoliační kartáčkem (čili plní víceméně funkci peelingu). Sleva: AVON Naturals Ochranný pleťový peeling s výtažky z granátového jablka, Bioderma Hydrabio peeling na dehydrovanou a citlivou pleť, Lirene jemný enzymatický peeling a pod nimi je LOREAL Perfect Clean Soothing Facewash.

1. AVON Naturals Ochranný pleťový peeling s výtažky z granátového jablka
– Objem – 75ml
– Cena – cca 100 Kč (v závislosti na akce v daném katalogu)

V první řadě, opravdu netuším, co takového ochranného je na tomto peelingu. Že by ty výtažky z granátového jablka? Já osobně si myslím, že to má jen lepší znít a výrobce si to tam připsal jen tak, od buku do buku. Hlavně pro to, že tento peeling je nejdrsnější ze všech testovaných. Jsou v něm vcelku nahrubo pomleté ​​skořápky z meruňky smíchané s hustou, krémovou pastou. Peeling má hustou konzistenci a vůbec nestéká. Voní jako granátové jablko nebo spíše tak, jak zvyknou vonět různě ochucené vody s příchutí granátového jablka. Ve složení mě jeden parabén.Pleť vyhladí, používat jej však není žádný příjemný zážitek, protože je na můj vkus opravdu drsný. Po použití pleť není hydratovaná, zároveň jsem však necítila žádné pnutí. Celkové hodnocení: je použitelný, ale ničím speciální, proto dostává 3 body z 5.

2. Bioderma Hydrabio peeling na dehydrovanou a citlivou pleť
– Objem – 75ml
– Cena – dop. cena 320 Kč

Na rovinu se přiznám, že nebýt spolupráce s Bioderma, asi tento peeling tak brzy nevyzkoušet. Pro tu cenu, samozřejmě, jsem přece chudý student. : DA byla by to velká škoda, neboť toto je nejlepší peeling, jaký jsem kdy vyzkoušela. Fakt. Nemám suchou ani přehnaně citlivou pleť, ale kdo by nechtěl mít po vybroušení své pokožky pocit jako po nakrémování? Peeling je velmi krémový, avšak peelingová zrníčka nejsou až tak malé, že byste je vůbec necítili. Pleť je po použití hebká jako po výživné masce, myslím, že to bude mít něco společného s Bioderma patentem “Aquagenium ® – stimuluje schopnost buněk pokožky v hlubších vrstvách vytvářet a na svém povrchu udržet vlhkost”. Peeling nemá téměř žádnou vůni. Celkové hodnocení: pro mě je to jednotka, splňuje všechny mé očekávání a také něco víc, pokud máte opravdu citlivou nebo suchou pokožku, investice se vyplatí. Pro jeho cenu však peelingu musím strhnout jeden Bodíky, takže dostává 4 z 5 bodů. Pokud máte hluboko do peněženky, tomuto peelingu se zcela podobá Nivea Natural Beauty Radiance boosting Peeling, jen bez té skvělé hydratace.

3. Lirene jemný enzymatický peeling
– Obsah – 75ml
– Cena – cca 75 Kč – dostupnost – většinou zastrčenejšie drogerie a internet

Tento peeling je opravdu specifický. Neobsahuje totiž žádné abrazivní částice, pleť vyhlazuje pomocí enzymů, které má ve složení. Proto se i odlišně používá – více se podobá pleťové masce jako peelingu. Tento enzymový si totiž třeba nanést na pleť, pár minut počkat a pak ho krouživými pohyby smýt. Trošku mě štve, že není přesněji definováno, kolik je to “několik minut”. Minule jsem si ho totiž nanesla, vpadnout do sprchy a už během šamponování vlasů – cca po 4-5 minutách, mě pleť začala mírně štípat, takže jsem ho rychle smyla. Pleť naštěstí nezůstala podrážděná. Takové experimenty však už nebudu raději opakovat a peeling nechávám raději působit jen během mytí zubů. Účinky jsou skvělé – pleť je hebká jako miminkovská pokožka, peeling ji nedráždí ani nevysušuje. Lirene enzymový peeling je sestřin favorit (nepredčila ho ani Bioderma). Já mu za jeho výkon dávám 4 z 5 bodů – Bodíky dole za špatnou dostupnost a nepraktický šroubovací uzávěr – s mokrýma rukama se nedá otevřít jen tak jednoduše. Peeling je vhodný pro citlivou pleť. Pokud byste tento peeling nevěděli sehnat, podobný má prý značka Ziaja – info např. u Spiced Chocolate.

4. Loreal Perfect Clean Soothing Facewash
– Objem – 150ml
– Cena – já jsem ho koupila za 50 Kč v Tescu BA, Kamenné náměstí téměř před 3/4 roku, bohužel, nyní ho už nemají téměř nikde

Technicky vzato tento výrobek nemůžeme považovat za peeling, protože neobsahuje žádné látky, které by pleť vyhlazovali. Jeho součástí je však flexibilní kartáček, která pleti poskytne hloubkové vyčištění a odstranění mrtvých buněk. Používám ho, když chci mít pocit opravdu vyčištěné pleti, který s obyčejným čisticím gelem nedosáhnu. Jelikož je určen pro suchou a citlivou pleť, pokožku nevysušuje. Je to docela šikovná věcička, avšak klasický peeling nenahradí. Pro toto a téměř nulovou dostupnost mu musím dát jen 2,5 bodu z 5.