Nejčastější mýty spojené s nošením kontaktních čoček

 1. MÝTUS: Kontaktní čočky nejsou pohodlné.

  Kontaktní čočky se používají již mnoho let. Ale až v několika posledních letech došlo k výraznému přelomu ve vývoji jejich nových materiálů. Posuďte, jak rychle se vyvíjejí počítače v průběhu jednoho roku. Podobně rychlý vývoj je v posledních letech spojen is kontaktními čočkami.

  Nové kontaktní čočky jsou velmi měkké, tenké a ohebné – a co je velmi důležité – uchovávají vlhkost a zajišťují tím vynikající pohodlí. Materiál a design umožňují čočkám přizpůsobit se jedinečnému tvaru Vašich očí.

  Díky tomu, že jsou kontaktní čočky pravidelně vyměňovány, mohou být stále čisté, pohodlné a jako nové. Barevné kontaktní čočky jsou tak pohodlné, že je při nošení vůbec necítíte.

 2. MÝTUS: Musí být nepříjemné, dávat si něco do očí.

  To je normální reakce nového zájemce o nošení kontaktních čoček. Dokonce má i své jméno: “pokafóbia” nebo strach z dotyku očí. Počáteční obava je pochopitelná, ale nepříjemné pocity rychle mizí.

 1. MÝTUS: Kontaktní čočky pravidelně vyvolávají oční infekce.

  Kontaktní čočky samy o sobě nejsou příčinou očních infekcí. Infekce vyvolávají choroboplodné zárodky usazené na jejich špinavém povrchu. Problémy způsobuje špatná hygiena a nevhodný způsob nošení čoček.

  Pokud budete postupovat podle pokynů svého kontaktologa a pravidelně čistit a dezinfikovat své čočky, budete si moci jejich pohodlí užívat nepřetržitě.

  Je důležité pamatovat si, že čím častěji crazy kontaktní čočky vyměňujete za nové, tím je to zdravější pro Vaše oči, protože je tak sníženo riziko tvorby organických usazenin z Vašeho slzného filmu. Tyto usazeniny, tvořené většinou tuky a bílkovinami, mohou sloužit k ochraně a výživě choroboplodných zárodků. Ty však nemají šanci přežít, pokud jsou čočky pravidelně a pečlivě čištěné, dezinfikované a vyměňované.

You must be logged in to post a comment Login