Na Velikonoce jsou hotely v Praze dražší i o polovinu

Kdysi zvykli lidé trávit Velikonoce s rodinou, dnes je situace jiná. Volné dny lidé využívají k cestování – a hotely tento zájem promítají do svých cen. Ve kterých evropských městech vzrostly nejvíce?

Pražské hotely zvýšily na Velikonoce ceny v průměru o 44 procent. Česká metropole tak vede žebříček evropských měst s největším meziměsíčním nárůstem cen ubytování. Ceny hotelových pokojů rostou na toto období v celé Evropě. Podle internetového vyhledávače trivago.cz. se kromě Prahy nejvíce zvýšily ve srovnání s březnem ve Florencii (o 41 procent) a v Římě (o 39 procent).

Zatímco v březnu mohli turisté v Praze přenocovat v průměru za 2217 korun (asi 81 korun) za standardní dvoulůžkový pokoj, v dubnu za stejnou pokoj zaplatí kolem 3187 korun (asi 116 korun). Během Velikonoc, od 17. do 22. dubna, je přitom zdražení největší.

Další příčinou prudkého nárůstu cen je také začínající se kongresový sezóna. Duben přinese do české metropole několik významných mezinárodních kongresů, například kongres letectví a kosmonautiky ASD.

Podle údajů portálu se na Velikonoce zvýšila průměrná cena za pokoj ve Florencii na 165 eur a v Římě na 170 eur. V Benátkách meziměsíčně stoupla průměrná cena ubytování o 38 procent na 226 eur. Znatelně tak zdražují především italská města.

You must be logged in to post a comment Login