Chilli a kosmetika


Pálivé papričky už dávno nepatří jen do kuchyně, ale dnes je s úspěchem využíváme i v kosmetice.

Chilli papričky pocházejí původně z Ameriky, ale rychle se rozšířily do celého světa. Chilli papričky tvoří součást lidského jídelníčku již od roku 7500 před Kristem. Prvním Evropanem, který chilli papričku viděl a okusil, byl Kryštof Kolumbus. Chuť zdánlivě připomínala koření, tak papričky pojmenoval anglicky pepř.

Velkou část žen znepokojuje problém zvaný celulitida a změny na kůži, které ji doprovázejí.
Přípravky proti celulitidě obsahující chilli papričku se neomezují na redukování přebytečných tukových usazenin, ale byly vytvořeny speciálně pro odstranění celulitidy. Pomáhají zmenšit strie, které jsou často spojeny s prudkými změnami hmotnosti, dále zjemňují a vyhlazují pokožku.

Chilli zábaly představují horkou novinku v zábalových metodách. Vyzkoušejte unikátní účinky pálivých papriček na zeštíhlení problematických partií, rychlejší spalování tuků. A to především v oblasti pasu. Tyto účinky způsobuje látka kapsaicin, která je zároveň důvodem pálivosti papriček. Podporuje krevní a trávicí systém, činnost srdce a cév. Zároveň tato látka pomáhá snižovat tlak a hladinu krevního cukru, dále pomáhá bojovat proti křečovým žilám a bakteriálním onemocněním. Spouští totiž proces, který napomáhá lipolýzu (tzn. Spalování tuků). Produkuje totiž v těle teplo, a tak dochází k metabolizaci tuků. Kapsaicin se také nachází i v feferonkách a paprikách.
Chilli bahenní zábal výborně detoxikuje, dochází k urychlení metabolismu a spalování tuků je až 4x rychlejší než u jiných zábalových technik. Výsledkem je hebká pokožka, redukovaná pomerančová kůže a úbytek cm. Pálivé papričky se navíc postarají o to, že Váš organismus pracuje rychleji.

You must be logged in to post a comment Login