AVON – Planet Spa

AVON – Planet Spa

Značku AVON máme spolu se sestrou moc rády. Vím, že mnohé blogerka nad ním ohrnují nos a AVON výrobky považují pomalu za odpad, já mám však s nimi téměř výlučně dobré zkušenosti. Pak jsem slyšela o nějakých ošemetná záležitostech s testováním na zvířatech. No, nevím, co je na tom pravdy, ale já osobně si myslím, že vyhnout se 100% výrobkem testovaných na zvířatech (nebo minimálně složek v nich) je téměř nemožné. Pokud máte v koupelně či kosmetickém kufříku např. Garnier, Maybelline nebo L’Oréal (což má téměř každá z nás), tak také vlastníte výrobek, který mohl být testován na zvířatech. Je to smutné, ale co se týče AVONu, na jejich stránce tvrdí, že na zvířatech netestují, takže já už fakt nevím komu věřit …: (

Každopádně, k věci. : D Značku AVON máme rady a už od střední školy si zvykneme občas něco objednat. Něco je dobré, něco je horší, obecně vím, čemu se vyhnout a co má naopak potenciál stát se mým oblíbeným výrobkem. Téměř nikdy mě nezklamali výrobky z řady Planet Spa – jedná se převážně o ošetřující pleťovou i tělovou kosmetiku nebo produkty určené na relax či masáže. Tato řada obsahuje různé podkategorie, některé jsou stálice (jako např. Výrobky s japonským saké a rýží či bahnem z Mrtvého moře) a některé jsou sezónní (např. nyní měli něco s řasami z řeckých moří).

Postupem času se nám v koupelně nasbíralo pár výrobků (samozřejmě, všechny je používáme ;)), takže vám chceme představit naše momentálních i stálých favoritů:

1. Tělová másla jsou v naší koupelně “must have”, já momentálně míjíme poslední zbytky borůvkového z bodyshop a věřte či ne, tyto Planet Spa tělové másla se mu vyrovnají ve všech aspektech. Novinkou v posledních katalozích bylo tělové máslo s bambuckým máslem a čokoládou, voní geniální! Mně osobně připomíná čokoládový jogurt, myslím, že je to ideální vůně na podzim a zimu.
2. Další tělové máslo v naší sbírce je z limitované edice s olivovým olejem a pomerančovníkové květem. Sestra ho ukoristila v nějaké opravdu dobré akci, 3 či 4 výrobky za asi 300 Kč, ale popravdě nepatří mezi mé oblíbené. Vůně není moc přirozená, připomíná žvýkačky a navíc na ji na těle cítit velmi dlouho, což není ideální, když se vám nelíbí. 🙂
3. Mezi tělové másla se nám Zatoulala vyživující maska ​​na vlasy s olivovým olejem. Tato vůně patří mezi mé oblíbené a vlasy jsou po této masce hebké a voňavé.
4. Zvláčňující tělové máslo s olivovým olejem s mikročástečkami olivového oleje je pro mě top, voní stejně jako maska, čili geniální a pokožku krásně vyživí a zjemní.

5. Rozjasňující sérum s japonským saké a rýží je můj oblíbený výrobek od AVONu. Napsala jsem o něm sáhodlouhý článek asi před rokem, přečíst si jej můžete zde. Vynikající produkt, zatím jsem nenašla nic, co by se mu podobalo.
6. Peeling s olivovým olejem a pomerančovníkové květem – to samé jako u tělového másla, fajn produkt, ne až tak výborná vůně. Pozitivem je, že je má olejový základ, tedy se po jeho použití už nemusíte krémovat.
7. Moje novinka, Rozjasňující a vyhlazující oční krém s japonským saké a rýží. Zatím nevím úplně posoudit jeho účinky, je však gelové konzistence a pleť hydratuje a osvěží.

AVON - Planet Spa

AVON – Planet Spa

8. No av neposlední řadě tu máme pleťové masky, jak jsem již zmiňovala ve více článcích, používám je často a ráda. A myslím, že moje pleť tuto péči opravdu oceňuje. Tato maska ​​je pro mě top, jde o bahenní pleťovou masku s minerály z Mrtvého moře, má hustou jílovou konzistenci, příjemně voní a pleť opravdu pročistí. Toto je moje už asi čtvrté balení a určitě není poslední.
9. Tato maska ​​momentálně v nabídce není, bohužel to byla jen sezónní záležitost, je to čistící pleťová maska ​​s provensálským jasmínem a levandulí. Už z názvu vám musí být jasné, že vůně je božská, avšak velmi často ji nepoužívám, protože se jedná o masku slupovací. A ty je třeba nechávat dost dlouho působit a nemohu je používat během sprchování, protože by neuschli. Účinky jsou ok, žádná sláva, ale póry jsou pěkně stažené a odstraní i všechny nepěkné odumřelé zbytky kůže.
10. Vyhlazující maska ​​s japonským saké a rýží je také slupovací, ale používám ji raději, protože má opravdu viditelné účinky – pleť je po jejím použití opravdu velmi jemná a hebká. A voní skvěle, jako celá řada, která obsahuje japonské saké a rýži.
11. Poslední je hydratační maska ​​s olivovým olejem, dostala se k nám také v rámci nějaké akce, neboť jelikož mám smíšenou pleť, ke hydratačním maskám velmi neinklinuje. Ale po vyzkoušení jsem byla mile překvapena, protože pleť hydratovanou, ale nebyla mastná. V chladnějších dnech její pomoc určitě ještě ocením.

A jak jste na tom vy? Nakupujete výrobky značky AVON z řady Planet Spa? Já momentálně očekávám jednu z jejich novinek, černé mýdlo z tureckých lázní Hammam, takže jsem nanejvýš zvědavá, co to bude.