Afrodiziaka a partnerské vztahy


Vzrušení, nálada a sexuální touha. To vše přináší afrodiziaka. Obecně se definuje jako látka, která působí v mysli a vyvolává sexuální vzrušení, erotickou náladu a touhy. Název se odvozuje od řecké bohyně lásky, krásy a plodnosti – Afrodity. Afrodiziakum působí přes interní formy stimulace mysli (například potraviny, alkoholické nápoje), ale i psychofyziologické stimulace mysli (povzbuzuje smysly zrak, sluch, hmat a čich). U většiny potravin, které se označují jako afrodiziaka se věří, že nemají žádné chemické složky.

Jejich pověst může být založena také na podobnosti s genitáliemi (např. Ženšen kořen). V rámci tohoto tématu je důležité také zmínit, že za afrodiziaka se nepovažuje alkohol a konopí. Mohou vyvolat jen sexuální rozkoš.
Afrodiziakum pro ženu

Jako oblíbené a vhodné afrodiziaka pro ženy je pískavice, ženšen, arginin a Tribulus Terrestris. Pískavice řecké seno pomáhá při syntéze pohlavních hormonů, které jsou zodpovědné za zvětšení prsu u žen. Fytoestrogeny, které pískavice obsahuje, jsou pro tento proces rozšiřování velmi efektivně. Několik studií dokázalo účinek těchto semen na zdravé poprsí. Mezi nejprodávanější afrodiziakum pro ženy patří ženšen. Je považován za velmi cennou bylinu, která je oblíbená i u revitalizovaná celého organismu. U ženy vyvolává biochemické mechanismy v těle, které zvyšují libido.

Arginin, je podobně jako pro muže, vhodný i pro ženy. Snižuje vaginální suchost a stimuluje orgasmus u žen. Tribulus Terrestris je stará čínská a indická bylina používaná jako afrodiziakum. Tribulus zlepšuje plodnost, sexuální výkonnost a sexuální apetit. Kromě těchto účinných funkcí stimuluje libido. Mezi vhodné a oblíbené afrodiziaka patří také různé bylinné a přírodní dostupné látky jako vanilka, či čokoláda nebo taky i moderní afrodiziaka, jenž můžete koupit v lékárnách nebo na různých internetových stránkách.

You must be logged in to post a comment Login